Pierwsza Komunia w 1990 roku. Miejsca do świętowania – jak widać – było sporo. Samotny kościół Wniebowstąpienia stał pośrodku wielkiego, pustego pola, które dopiero za kilka lat zacznie obrastać nowymi budynkami. A tak zasadniczo, to na tym pustym polu miał być ratusz.
Zdjęcie pochodzi z archiwum Joanny Bogacz. Pierwsza Komunia łączyła chyba [...]
Tabletki z krzyżykiem od bólu głowy, Vibovit albo może nawet pożądany przez studentów podczas sesji Tussipect w charakterystycznych pękatych, wiecznie lepiących się od słodkiej cieczy butelkach. Plus podpaski Donna. W prywatnej aptece mieli wszystko. Pierwszej prywatnej aptece w PRL, która powstała na Natolinie.
Pierwsza prywatna apteka w Polsce po 1951 roku [...]
To tylko kupa gruzu. Nie chciało się posprzątać, to zostawili śmietnik i wbili tabliczkę, że to pomnik. Skandal, instalacja rodem z mema, monument absurdu – tak z grubsza brzmi większość komentarzy dotyczących Lapidarium pod Kazurką. A gdyby tak zgłębić temat?
Te sterty połamanych płyt, porzucone elementy budowlane, kupy kamieni towarzyszą nam [...]
Jest woda dla Wieloryba! Suchy od lat staw pod Kopą Cwila wreszcie znów jest mokry. I to w jakim kolorze! Będziemy mieli coś między Lazurowym Wybrzeżem, Malediwami oraz zbiornikiem osadowym elektrowni pod Koninem.
Trochę padało, więc może stąd ten niesamowity efekt? Szmaragd wody w przebudowywanym stawie pod Kopą Cwila naprawdę robi [...]
To asfalt, synu. Uwielbiam zapach asfaltu o poranku – od razu mi się przypomniał słynny filmowy cytat z „Czasu apokalipsy”, gdy tylko rano przeszedłem ulicą Zaorskiego. Drogowcy akurat pichcili swoją ulubioną wiosenną zupę. Masę bitumiczną na gorąco.
Och, to jeden z zapachów dzieciństwa. Gorący dzień, traktor, za traktorem przyczepa w której [...]
Są duże, od lat leżą w krzakach i stanowią pamiątkę przeszłości, a wręcz pewnego rodzaju relikt. W dzikiej części Parku Przy Bażantarni jest coś, z czego spokojnie można zrobić kolejne tak modne i doceniane przez szeroką publiczność lapidarium.
Jak pewnie wszyscy już wiedzą, władze dzielnicy utworzyły pod Kazurką lapidarium składające się [...]
To był maj 1981. Saska Kępa mogła sobie pachnieć bzem, Ursynów natomiast jak zawsze, gdy robiło się cieplej, czuć było kurzem unoszącym się tumanami z licznych placów budowy. A w środku tego majowego dnia – Królowa Polski. Czarna Madonna. I nie, nie chodzi o tę panią w odjazdowych okularach.
Ukwiecona Nysa [...]
Kocham zdjęcia komunijne. Uchwycone w kadrze podekscytowanie, dokazujące brzdące i lekko zdenerwowana rodzina. Otwierając kolejny majowy sezon, dziś przeniesiemy się do 1989 roku. Pstryk i mamy zatrzymany w kadrze obraz sprzed kościoła bł. Władysława z Gielniowa.
Raczej ciepło, a w garniturze to pewnie nawet gorąco. Ale to nic, trzeba wytrzymać, w [...]
Do przyszłości wraca się DeLoreanem, do przeszłości natomiast wracamy konno. I w dodatku stępa a nie żadnym galopem. Powoli się przespacerujemy po imielińskich podwórkach porównując 1988 i 2019.
Zacznijmy od orientacji geograficznej. To jest ulica Miklaszewskiego. W tle mamy skrzyżowanie Dereniowej i Gandhi, pomarańczowy blok nieco dalej stoi już przy Hirszfelda. [...]
Wiejski sklepik gdzieś na pięknej i cichej mazurskiej wsi? No, trochę rzeczywiście tak to wygląda. Wokół jest wieś i jest cicho, ale z Mazurów to tylko ja. Bo to jest ulica Gąsek. Tuż za miedzą, tuż pod skarpą.
Sklepik od dawna już nieczynny. Zostały resztki szyldu i stara reklama herbaty Lipton. [...]
Graffiti niedaleko ronda u zbiegu ulic Płaskowickiej i Pileckiego (na budynku za remizą, od strony rnda) pojawiło się jakiś czas temu. Problem w tym, że dopiero niedawno miałem okazję pozyskać jego zdjęcie i tutaj je zaprezentować. A zatem…
[...]
W dniach 20-30 czerwca 2014 roku, odbędzie się głosowanie (także przez internet), w którym wybrane zostaną projekty do realizacji w 2015 roku. Lista projektów dostępna jest tutaj.
W dniach 11 i 12 czerwca w godz. 18.00 – 21.00 odbędą się spotkania dyskusyjne z autorami projektów do budżetu partycypacyjnego na rok 2015. Miejsce [...]